יוצאים מהמסכים: ההרצאה

נוכחות הדיגיטליות בחיינו שינתה ולתמיד את האופן בו אנחנו מתקשרים עם אחרים, מחפשים מידע או אפילו מבלים את שעות הפנאי. אך לצד האפשרויות האדירות שהביאו המחשבים והניידים לחיינו, מתעוררים ממדים רצויים פחות, בהם ההתמכרות הדיגיטלית. ואם מבוגרים רבים מגלים כי התפתחה אצלם תלות בטכנולוגיה, אצל הילדים ובני הנוער המצב חריף עוד יותר. הניסיון שנצבר בקרב צעירי הארצות המזרח הרחוק מציג תמונה קודרת, שהגם שהיא חמורה בהרבה מבמקומותנו, יש בה כדי לבשר את פני העתיד. התמכרות דיגיטלית היא שגרת יומם של משפחות רבות בישראל, עם מחירים משפחתיים ואישיים כבדים.

בהרצאה "יוצאים מהמסכים" נדבר על הכוחות שעומדים שמאחורי ההתמכרות הדיגיטלית, כיצד היא נוצרת, איך ניתן לזהותה, והדרכים להתמודד עימה. המחקרים מראים כי חדירת הטכנולוגיה לחיינו היא במגמת גדילה מואצת, ההשלכות אינן מבשרות טוב, והפתרונות נדרשים יותר מתמיד.

על אילו שאלות עונה ההרצאה:

  • מהי התמכרות דיגיטלית?
  • מהם הסימנים לה ואיך היא פועלת?
  • מהם הנזקים הנלווים להתמכרות הדיגיטלית?
  • האם ריאלי כי היא תחלוף מעצמה?
  • מה מראה המחקר ואיך ניתן להתמודד עימה?

ההרצאה מלווה בסרטוני ווידאו מאירי עיניים, בסיפורי מקרה ובשפע של דוגמאות ממחישות מתוך ניסיונו העשיר של צור וויש. צור הוא מהנדס אזרחי שפנה אל הכיוון הטיפולי כשנוכח לדעת עד כמה התשובות שניתנות הן דלות ולא מעודכנות.

ואם מקצוע ההורות היה מאתגר, במציאות הדיגיטלית הוא הפך למאתגר אפילו יותר. בואו וקבלו כלים עדכניים בהרצאה חווייתית ומלאת תובנות.